Bývalý ředitel velké energetické korporace podle verdiktu předával informace Francouzům o tendru, který Francie prohrála.
Bývalý ředitel velké energetické korporace podle verdiktu předával informace Francouzům o tendru, který Francie prohrála.

Rozsudek 20 let vězení vynesl soud čínskému manažerovi, který byl obviněn z předávání utajených informací z energetické oblasti francouzské skupině Areva. S touto zprávou přišla v pondělí agentura Reuters.

Jiang Xinsheng (Ťiang Sinšeng), bývalý prezident čínské společnosti „China National Technical Import and Export Corp“, která působila v energetice, byl odsouzen v Pekingu za „vyzrazení státního tajemství a braní úplatků“, uvedla agentura s odvoláním na anonymní dobře informovaný zdroj.

Ani společnost, ani čínské soudy tuto zprávu nijak neokomentovaly. Poslední zmínka o Jiangovi proběhla čínským tiskem v roce 2008, kdy respektovaný obchodní list „Caijing“ oznámil jeho odchod z firmy.

Zdroj Reuters tvrdí, že Jiang Xinsheng předával skupině Areva tajné informace, týkající se tendru na jaderné elektrárny v Jižní Číně, který proběhl v roce 2004 a který toho času vyhrál americký Westinghouse. Francouzská jaderná korporace označila všechna obvinění za „zcela neodůvodněná“ a žádné oficiální námitky Čína nevznesla.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..