jaderná energie - Udělování licencí pro reaktory EPR a AP-1000 ve Velké Británii naráží na problémy - Nové bloky ve světě (BigBen 1 db) 1
Areva a Westinghouse původně předpokládaly hladký průběh certifikace, nyní se však proces zadrhává a pravděpodobně se protáhne

Britské kontrolní úřady pravděpodobně nestihnou certifikovat projekty reaktorů EPR a AP-1000 (stejné reaktory jako ty, které nabízejí Areva a Westinghouse pro JE Temelí) pro plánované nové britské JE do června roku 2011, jak bylo původně naplánováno. Uvedl to list Daily Telegraph, jehož analytici k tomuto závěru dospěli na základě dokumentů státních regulátorů. Původně plánovaný bezproblémový průběh licenčního řízení se zadrhává.

Projekt EPR-1600, který nabízí skupina Areva, zatím ve hře o licenci vede před americkým AP-1000. Ale ani francouzská nabídka není bezproblémová. Britský Výbor pro bezpečnost a ochranu zdraví (Health and Safety Executive, HSE) Francouze upozornil, že ohledně reaktoru EPR nemají stále u mnoha otázek jasno.

„Dali jsme najevo, že od Arevy a Westinghouse budeme požadovat určitou snahu do června 2011, kdy plánujeme dokončit svou analýzu bezpečnostních rizik obou projektů“, uvádí nedávná zpráva HSE.

Spojené království hodlá postavit 10 nových bloků v nejbližších desetiletích, první reaktor by měl být spuštěn v roce 2018.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..