
V Darmstadtu proběhl slavnostní ceremoniál přidělení názvu Copernicium 112. prvku periodické tabulky, který je tak nejtěžší ze všech, oficiálně uznaných Mezinárodní unií pro čistou a užitou chemii (IUPAC). Tuto zprávu přinesl německý ekonomický deník Handelsblatt.
Copernicium bylo poprvé získáno v únoru roku 1996 na urychlovači těžkých iontů v Institutu těžkých iontů v německém Darmstadtu. Vědci dokázali atomy prvku syntetizovat bombardováním olověného terčíku jádry zinku. V letech 2000 a 2004 byly na Spojeném ústavu jaderných výzkumů (SÚJV) v Dubně získány těžší izotopy copernicia a v roce 2006 chemici SÚJV Dubna potvrdili, že copernicium skutečně vzniklo, po chemické analýze produktů rozpadu 112. prvku (stejně jako všechny transuranové prvky je copernicium velmi nestabilní).
V roce 2009 IUPAC oficiálně uznal objev 112. prvku. V den 537. výročí narození polského astronoma M. Koperníka byl novému prvku oficiálně udělen název na jeho počest.
V dubnu roku 2010 vědci z Dubny oznámili, že se jim podařilo syntetizovat další transuranový prvek, tentokrát s pořadovým číslem 117.