Mariánské ostrovy sází na jadernou energetiku
Mariánské ostrovy sází na jadernou energetiku

Hyperion zahájil na ostrovech svou reklamní kampaň.

Guvernér Společenství Severních Mariánských ostrovů Benigno Fitial podepíše zákon, který otevírá cestu pro výstavbu a provoz na ostrovech jaderných reaktorů o malých kapacitách. Tato zpráva zazněla ve vysílání Mezinárodního rádia Nového Zélandu (Radio New Zealand International).

Fitial k tomu vydal vlastní prohlášení, v němž zdůraznil, že rozvoj jaderné energetiky je součástí celkové snahy samosprávy ostrovní země o přechod na ekologicky čisté zdroje energie.

Zákon, navržený poslancem Stanleyem Torresem, už získal podporu dolní komory parlamentu. Nyní čeká na schválení Senátu. V případě, že horní komora zákon odhlasuje, guvernér také připojí svůj podpis.

V dubnu navštívili ostrov představitelé společnosti „Hyperion Power Generation“, kteří představili veřejnosti projekt svého olovnato-bismutového reaktoru Hyperion. O tomto reaktoru se také uvažuje a jedná jako o možném zdroji energie ve městě Jablonec nad Nisou.

Společenství Severních Mariánských ostrovů je země, volně přidružená ke Spojeným státům americkým. Podle sčítání obyvatel z července roku 2007 na nich žije 86,6 tis. obyvatel. Hlavním městem ostrovů je Saipan.

Ekonomika země je závislá na turistice, těžký průmysl neexistuje a ostrovy nemají žádné vlastní přírodní zdroje. Obyvatelstvo se skládá z Filipínců a Mikronésanů.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..