Westinghouse / TVEL, a.s.
Westinghouse / TVEL, a.s.

Dlouhodobá smlouva mezi TVEL, a.s., a NAEK „Energoatom“ na dodávky čerstvého jaderného paliva pro ukrajinské jaderné elektrárny po roce 2010, podepsaná 1. června r. 2010 v Kyjevu, nevylučují, že Rusům na ukrajinském trhu s jaderným palivem bude konkurovat americký Westinghouse.

Zkoušky palivových článků, vyráběných Westinghouse, úspěšně pokračuje na energobloku č. 3 Jižně-Ukrajinské jaderné elektrárny, tvrdí zdroje AtomNews ze společnosti Energoatom.

Tak například v dubnu 2010 bylo nainstalováno 42 TBC po úspěšných 4 roky trvajících zkouškách prvních 6 TBC z dílen Westinghouse. NAEK Energoatom a Westinghouse podepsaly smlouvu na dodávky jaderného paliva v letech 2011 až 2015 v březnu 2008.

Podle našich informací se v nebližší době má konat zasedání Ukrajinské rady pro národní bezpečnost, na němž budou vypracována a stvrzena nová pravidla pro soutěže konkurzního typu na technologie na výrobu jaderného paliva pro reaktory typu VVER-1000.
Ukrajinská strana počítá s tím, že konkurz o nejlepší technologii na výrobu jaderného paliva na pro plánovanou ukrajinskou továrnu, bude dokončen do podzimu r. 2010.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..