Japonská JE Hamaoka
Japonská JE Hamaoka

Japonsko plánuje postavit do konce roku 2014 postavit 14 atomových elektráren s lehkovodními reaktory o celkové kapacitě 63 až 68 GWatt. Oznámil to v úterý prezident Japonského atomového energeticko-průmyslového fóra Takuya Hattori při svém vystoupení na mezinárodním fóru Atomexpo-2010 v Moskvě.

„Chceme zvýšit efektivitu lehkovodních reaktorů, zvýšit účinnost využití kapacit, kapacitu a dobu použitelnosti. Do roku 2020 chceme postavit 14 atomových elektráren o kapacitě 63 až 68 GWatt, které by měly fungovat 60 let. Podle našeho dlouhodobého programu budeme do roku 2050 mít i další kapacity, ale to závisí na rozvoji vědy, technologií a obchodu“, řekl a dodal, že nové reaktory také nahradí starší, které pomalu dosluhují.

Hattori také řekl, že v současné době  se v zemi rozbíhají aktivní práce na vytvoření komplexní jaderné infrastruktury: „Pracujeme na vytvoření komplexní jaderné infrastruktury v naší zemi. V říjnu roku 2010 plánujeme zprovoznění továrny na zpracování radioaktivních odpadů, v roce 2030 sklad vyhořelého jaderného paliva“.

Souběžně s rozvojem jaderné energetiky Japonsko pracuje na vývoji a výrobě reaktorů malých a středních kapacit pro vnější trh. Tyto technologie jsou určeny především pro země, které nepotřebují velkokapacitní reaktory.

O autorovi

admin

1 Comment

    Když jsem vstoupil na stránky, upřímně řečeno, myslel jsem, že se odtud rychle dostanu. Mnoho podobných článků mě již zklamalo. Nicméně tvůj styl řeči mě přesvědčuje a omlouvám se za tvůj unáhlený úsudek … Získal jsi dalšího čtenáře 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..