ATMEA-1, obrázek ATMEA
ATMEA-1, obrázek ATMEA

Francouzští regulátoři dostali k posouzení projekt reaktoru ATMEA-1 o kapacitě 1100 MWatt, informovala o tom skupina AREVA v tiskové zprávě.

Regulátoři budou zkoumat projekt z hlediska toho, jak odpovídá francouzským požadavkům na bezpečnost.

„Formální potvrzení toho, že bezpečnostní opatření projektu ATMEA-1 jsou adekvátní a dostatečná, bude důležitým krokem k udělení licence pro tuto technologii. Jelikož technický návrh projektu je úspěšně dokončen, jsme připraveni odpovídat na otázky potenciálních zákazníků“, prohlásil prezident společnosti ATMEA Stefan vom Scheidt.

Výsledky analýzy regulátorů budou známy na podzim roku 2011.

ATMEA-1 je lehkovodní vysokotlaký reaktor o kapacitě 1100 MWatt a patří do generace III+. Mezi potenciálními zájemci o reaktor na základě této technologie je Maďarsko, ale šance ATMEA-1 nejsou hodnoceny příliš vysoko pro chybějící reference. Tento projekt se také dostal do finále státního tendru v Jordánsku.

Některé charakteristické znaky tohoto reaktoru jsou známy už dnes: 24-měsíční —, práce v pohyblivém módu a práce s MOX-palivem.

Společnost ATMEA, která vyvinula reaktor ATMEA-1, byla zřízena v listopadu roku 2007 jako společný podnik skupiny AREVA a japonské korporace „Mitsubishi Heavy Industries“. Pro Francouze je projekt ATMEA-1 zajímavý především proto, že ve Francii zatím nebyl postaven žádný reaktor generace III+ o kapacitě 1000 a více megawattů.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..