Čtvrtek, Únor 21

O nás

Na webu Atominfo.cz najdete aktuální informace z oblasti jádra z Česka i ze světa.

Web se na jadernou energetiku zaměřuje v celé její šíři od přípravy projektu jaderné elektrárny přes výstavbu nových bloků a výrobu komponent až po vyřazování elektrárny z provozu. Stejně tak sleduje jaderný palivový cyklus od těžby uranu přes fabrikaci palivových kazet po nakládání s použitým palivem.

Kromě velké energetiky se web věnuje i aplikacím jádra v ostatních oblastech lidské činnosti, například jaderným reaktorům pro pohon ledoborců, vesmírným jaderným zařízením a jaderné medicíně.

4 Comments

  • pcoikz

    Dobrý den, webe, v rubrice „o nás“ jsem se o vás nic nedozvěděl. Není zřejmé kdo stojí za tímto webem, kdo píše, či překládá články. Vše je noname, což na mě nepůsobí dobře. Rubrika „o nás“ by se tedy měla jmenovat „o webu“. Hezký den

    • Atominfo.cz považuji za odnož ruského atominfo.ru . Vůbec mi to nevadí, naopak. Dnes se na Západě v NATO vytváří záměrné rusofobní ničím nepodložené nálady , které mají ostarkizovat , napadat a zesměšňovat vše ruské. Vytváří se obraz – „strašlivého nepřítele“, kterého jednou – „Budeme muset zničit“. Je to krajně ubohé a připomíná to silně hon za Židy ve Třetí říši po roce 1933 či Hon na čarodějnice v středověku. Odmítám se zúčastnit takové nebezpečné šaškárny. Co je mi naopak sympatické je to, že ROSATOM spolu s Číňany převzal plně otěže světové jaderné energetiky. Mám rád fakta, nikoli ubohé ideologické žvanění, jakého jsme dnes svědky.

  • Lukas

    Pominu-li oblast jaderne energetiky, kde se Rusko celkem opravnene stavi do pozice leadera (ale neni jediny), tak za ty rusofobni nalady si mohou Rusove sami. Ja nevidim na chovani tohoto statu v poslednich letech nic k libeni. Pokud porusovani smluv o nesireni chemickych zbrani ci smluv o nevyvijeni raket kratkeho a stredniho doletu, i sestreleni civilniho letadla na Ukrajinou probehlo ruskou zbrani z uzemi pod kontrolou pro-ruskych separatistu…jestli tohle povazujete za nicim nepodlozene ideologicke zvaneni a srovnavate to s honem na zidy, tak si sundejte ruzove bryle.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.