Čtvrtek, Červen 27

denik.cz: V reaktoru už je čerstvé palivo, odstávka druhého bloku ale pokračuje

Dukovany – Energetici v Jaderné elektrárně Dukovanech dokončili plánovanou výměnu paliva za čerstvé a ukončili zavážení paliva na druhém výrobním bloku. Do reaktoru zavezli 90 čerstvých palivových kazet z celkových 349. Odstávka, zahájená 18. května, nadále pokračuje. Hlavním úkolem techniků jsou nyní kontroly a příprava zařízení na další třináctiměsíční provoz.

Strojovna druhého bloku elektrárny Dukovany (Zdroj: trebicsky.denik.cz)

„Příprava bloku na další bezpečný a spolehlivý provoz je založena hlavně na plánované údržbě a pečlivých kontrolách, při kterých využíváme jedny z nejmodernějších diagnostických metod s vysokou mírou citlivosti. Řadu z těchto činností už máme úspěšně za sebou, ale vyhráno ještě nemáme. Velká část úkolů nás ještě čeká,“ hodnotí dosavadní průběh odstávky ředitel elektrárny Miloš Štěpanovský.

Na odstávku energetici naplánovali třicítku významných technických a modernizačních akcí. Provedli třeba kontrolu a čištění reaktoru a nyní provádí servis hlavních cirkulačních čerpadel a údržbu zařízení obou parních turbín. Energii by měl začít blok opět dodávat už na konci června.

Zdroj: trebicsky.denik.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..